Roditelji učenika novosadske Gimnazije “Jovan Jovanović Zmaj” uputili su saopštenje u kom su naveli da je pokrajinski sekretar za obrazovanje Robert Otot zahtev Saveta roditelja za smenu direktora škole, prosledio prosvetnoj inspekciji koja za to nije nadležna.

Kako su naveli, Savet roditelja je prethodno jednoglasno usvojio odluku da se svim nadležnim institucijama uputi zahtev za smenu Radivoja P. Stojkovića sa funkcije direktora gimnazije, zbog mnogobrojnih kršenja zakona i lošeg rukovođenja školom.
“Međutim, umesto da potpredsednik Vlade Vojvodine i pokrajinski sekretar Robert Otot razmotri sve činjenice iz zahteva koji je dostavljen na njegovu adresu, on je taj zahtev ustupio na nadležnost prosvetnoj inspekciji, koja nema apsolutno nikakvo zakonsko pravo i mogućnost da razreši dužnosti bilo kog direktora škole”, napisali su roditelji u saopštenju.
Nažalost, dodaju, ovo nije prvi takav slučaj kada je reč o gospodinu Ototu.
“On po već ustaljenom šablonu, pokušava da sa sebe skine bilo kakvu odgovornost i prebaci je na prosvetnu inspekciju kojoj redovno prosleđuje sve zahteve roditelja učenika Jovine gimnazije”, navode.
Njegove obaveze i nadležnosti su definisane Zakonom o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja i Zakonom o utvrđivanju nadležnosti Autonomne pokrajine Vojvodine, iako to očigledno želi, ne može pobeći od odgovornosti za nečinjenje i ćutanje na sve ono što se dešava u najstarijoj novosadskoj gimnaziji, koja se ubrzano urušava – poručuju roditelji učenika Jovine gimnazije.
Oni su pozvali Otota da “napokon počne da se bavi svojim poslom za koji ga plaćaju svi građani Srbije ili da podnese neopozivu ostavku na svoje funkcije u Vladi Vojvodine”.
Razglas news/Nova.rs
