Jedan od najboljih domaćih fotoreportera Dragan Gojić Goja sahranjen je danas na Veterničkom groblju, nakon što je u subotu 20. juna preminuo nakon teške bolesti u 65. godini života.

Dragan Gojić je bio fotoreporter Novinske agencije Beta od osnivanja Foto redakcije.
Od njega su se danas oprostili porodica, prijatelji i kolege.
Foto-reporterka Marija Erdelji podsetila je da je Gojić imao „strog pogled, jasan stav, ponekad prgavu narav“, ali da se iza te maske krila ljudina koja je uvek bila spremna da pomogne drugima.
„Ispod te maske bila je i duša koja nas je volela i poštovala, kao i mi tebe“, dodala je Erdelji.
„Dragi naš Gojiću, hvala ti za svaki uhvaćen momenat i fotografiju koju si stvorio u svojoj karijeri. Bio si hroničar jednog vremena i Novi Sad nikad neće biti isti bez tebe. Klupa u centru će zauvek biti sećanje na tebe i tvoj rad“, navela je ona.
Dragan Gojić Goja bio je vrhunski agencijski fotoreporter, vredan i uporan, sa strašću je fotografisao sve, od penzionera koji se šetaju ulicama do političkih previranja.
Tokom karijere radio je i za dnevni list Naša borba, a sarađivao je i sa mnogim prestižnim stranim medijima.
Fotografiju je strastveno voleo i njegov fotografski opus je društvena hronologija Novog Sada i Vojvodine kroz decenije.
Tokom studentskih i građanskih protesta u Srbiji devedesetih godina, kao i svih ostalih, do danas aktuelnih protesta, Gojić je bio neumorni hroničar vremena, uvek prisutan na ulici i sa prstom na okidaču fotoaparata.
Novosađanin, poznat većini sugrađana, svojim aparatom Nikon svakodnevno je beležio novosadska dešavanja – od njegove omiljene klupe na Trgu slobode, preko Štranda do oboda grada.
Beta
