Učenici u blokadi Elektrotehničke škole “Mihajlo Pupin” poručili su gradonačelniku Novog Sada Žarku Mićinu da i dalje nije poželjan u njihovoj školi, kao nijedan drugi državni funkcioner.

Napominju da su đaci izmanipulisani da će priredba povodom školske slave Svetog Save biti humanitarna, te da su samo zbog toga došli na nju, a ne zbog gradonačelnika koji joj je prisustvovao.
U saopštenju objavljenom na Instagramu učenici ETŠ ističu da se priredba održava svakog 27. januara u ovoj školi, ali da su učenici odbili da joj prisustvuju ove godine jer je na proslavi prisustvovao i gradonačelnik Žarko Mićin. A za veliki broj učenika ove škole Mićin je nepoželjan u toj školi.
“Priredba je predstavljena kao humanitarna, u znak podrške našem bivšem učeniku koji se već više od dve godine bori sa bolešću. Naši đaci nisu imali srca da bojkotuju događaj, već su došli kako bi pomogli svom drugu. Upravo zbog toga su se osetili osramoćeno i tužno jer su na takav način izmanipulisani od strane sistema”, navode učenici ETŠ.
“Treba da vas bude sramota zbog načina na koji manipulišet eljudima. Nećemo ćutati dok nas sankcionišete, ponižavate, bijete po ulicama, hapsite i delite otkaze. Žarko Mićin – nisi poželjan u našoj školi, niti bilo koji drugi državni funkcioner”, poručuju učenici Elektrotehničke škole “Mihajlo Pupin”.


Razglas news

One thought on “Učenici ETŠ: Gradonačelnik nije poželjan u našoj školi, đaci izmanipulisani da bi prisustvovali priredbi”
Comments are closed.