Zborovi Novi Sad i građani dočekali su pristalice Srpske napredne stranke na raskrsnici ulica Cara Lazara i Ive Lole Ribara (granica Veternika i Futoga). Nisu mogli da im priđu jer su jake policijske snage i kordoni žandarmerije, uz pomoć policijskih “marica” opkolile građane i nisu im dozvolili prilazak putu kojim su se kretali naprednjaci u protestu protiv blokada.

Okupljanje je počelo u 17.30 časova, a kolona se prethodno okupila u kampusu Univerziteta u Novom Sadu odakle su zajedno automobilima otišli do mesta skupa.
Najavljeno je održavanje debate „Domaći plaćenici“ – teorijski deo i prikazivanje atraktivnih primera u praksi. Biće organizovane igrica prepoznaj domaćeg plaćenika i igra pogađanja.
S druge strane, Mesna zajednica Veternik pozvala je pristalice SNS koji su “protiv blokada i haosa” u šetnju koja je u 18.30 časova krenula sa kružnog toga u Veterniku. Cilj je sportska hala u Futogu.
Ove šetnje, čiji je zvanični organizator Centar za društvenu stabilnost, održavaju se već dve nedelje.
Najavljeno je da će danas biti održane u 100 gradova i opština.
U koloni režimskog skupa nalaze se gradonačelnik Novog sada Žarko Mićin, predsednik SNS Miloš Vučević i predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković.
A u jednom trenutku došlo je i do tuče neđu naprednjacima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će danas ovakve šetnje protiv blokada biti održane u 100 gradova i opština.
20.30 – Direktor policije Dragan Vasiljević izjavio je da je skup “Građani protiv blokada” danas održan na 95 lokacija i da mu je prisustvovalo skoro 104.000 ljudi.
On je na konferenciji za novinare rekao da je bilo prijavljeno okupljanje na 99 lokacija, ali na četiri nije održan skup. Na 95 lokacija bilo je prisutno 103.305 lica.
Prema njegovim rečima manja incidentna situacija bila je u Veterniku, ali je rešeno za deset sekundi. Svi skupovi su, prema njegovim rečima, protekli mirno.

20.00 – Završen skup “Građani protiv blokada” u Futogu.
Šetnja duga pet kilometara od kružnog toka u Veterniku do sportske hale u Futogu trajala je jedan i po sat. Ispred hale ispaljen je vatromet po dolasku kolone. Pripremljeno je osveženje za učesnike skupa – piće i hrana.
19.30 – Dva skupa u Uskoj ulici u Bačkoj Palanci.
Ispred prostorija su pristalice SNS i oni protestuju protiv blokada, a ispred poslastičarnice Rođa su građani koji podržavaju studentske zahteve.
Kordon policije deli ove dve grupe.
19.20 – Skup “Građani protiv blokada” koji organizuje vladajući režim SNS širom Srbije, blokirao je saobraćaj u Staroj Pazovi.
U blokadi učestvuje i predsednik opštine Radinović koji je za govornicom Skupštine opštine građane, koji se deset meseci bore za pravdu i odgovornost institucija, nazvao blokaderima, teroristima i stranim plaćenicima.
19.10 – Pristalice SNS-a potukle su se na protestnoj šetnji protiv blokada u Veterniku.




19.00 – Naprednjaci koji su se danas okupili u Požegi, obili su kancelariju Požegu i Zeleno-levog fronta u ovoj opštini, u pokušaju da skinu baner.
19.00 – Građani koji se protive blokadama ove nedelje i u Inđiji.
19.00 – Veliki broj pristalica SNS-a u protestu protiv blokada. Oni šetaju glavnom ulicom od kružnog toga u Veterniku do sportske hale u Futogu. Saobraćaj je blokiran u svih šest traka.
18.50 – Kolona pristalica i članova Srpske napredne stranke približava se raskrsnici u čijoj su blizini građani koji su došli da ih sačekaju. Jake policijske snage potisnule su građane od glavne ulice kojom se kreću naprednjaci. Saobraćaj je blokiran. Na čelu kolone je veliki broj motocikala.
Pristalice SNS su u protestnoj šetnji protiv blokada.



18.40 – Građani Bačke Topole 16-minutnom tišinom odaju poštu stradalima pod nadstrešnicom u Novom Sadu. Sa skupa pristalica SNS-a odjekuje muzika.
18.35 – Bačka Topola – Sa jedne strane okupljeni građani, sa druge strane pristalice SNS-a.
Bačka Topola – Sa jedne strane okupljeni građani, sa druge strane pristalice SNS-a. pic.twitter.com/vxI7d0OVsW
— Razglas news (@razglasnews) August 31, 2025
18.30 – “Spontano okupljeni” građani na kružnom toku u Veterniku spremni su da krenu u protestnu šetnju protiv blokada. Na čelu kolone je saobraćajna policija i policajci na motorima.
18.30 – U Krlajevu počeo skup “Građani protiv blokada”.
18.25 – Snimak iz Kraljeva gde, kako navode autori, pripadnici SNS-a proveravaju spisak “spontano okupljenih” pristalica koji protestuju protiv blokada.
18.20 – Stigle dodatne policijske snage na granicu između Veternika i Futoga, na kojoj su se okupili građani da dočekaju pristalice SNS-a.
18.00 – Osim kordona, postavljen je “zid” od “marica” koji dodatno sprečava građane da priđu glavnom putu kojim će prolaziti pristalice SNS koje se protive blokadama.
Vozila i vizuelno onemogućavaju građane da vide kolonu protiv blokada.
17.55 – Okupljanje pristalica SNS u Veterniku pred početak šetnje protiv blokada.
17.50 – Kordon žandarmerije se postavio na raskrsnicu ulica Cara Lazara i Ive Lole Ribara, na kojoj su se okupili građani, i potiskuje ih u sporednu ulicu. Na taj način oslobađaju glavni put za prolazak pristalicama SNS.
Dolazi žandarmerija da nas ogradi i zaštiti njih lol pic.twitter.com/I2kMWscjrh
— SheBangsTheDrums (@_tangled_mess) August 31, 2025
17.45 – Pristalice SNS kod Novosadskog sajma čekaju prevoz do Veternika. Oni će se spontano okupiti na kružnom toku, odakle će u 18.30h krenuti u protestnu šetnju protiv blokada do Futoga.
Ekskurzija kod Sajma, putuju u Veternik. pic.twitter.com/TbuyvpLds6
— Miran Pogačar (@MiranPogacar) August 31, 2025
17.35 – Građani se, na poziv Zborova građana Novog Sada, okupljaju na granici između Veternika i Futoga da dočekaju pristalice SNS-a koje će biti u šetnji protiv blokada.
17.25 – Paketi sa flašicama vode na trasi njihove šetnje pristalica SNS.


17.25 – Autobusi sa pristalicama SNS-a u koloni prolaze kroz Futog i Veternik i odlaze na mesto odakle će organizovano ići u šetnju protiv blokada.
Oni će šetati od kružnog toka u Veterniku do sportske hale u Futogu.


17.20 – Na granici Veternika i Futoga, gde treba da se održi skup na koji su pozvali Zborovi Novi Sad, parkirano je nekoliko “marica” i džipova policije i žandarmerije.

16.49 – Kolona automobila krenula je iz kampusa Univerziteta u Novom Sadu ka granici Veternika i Futoga na skup koji organizuju zborovi građana Novog Sada.

16.15 – Kod sportske hale u Futogu za pristalice Srpske napredne stranke priprema se roštilj.
ko pretekne u šetnji do futoga čekaju ga pljeske! pic.twitter.com/07h9eAT5ZD
— snaša_sa_salaša (@izatomezabole) August 31, 2025
Razglas news
