Načelnik opštinske uprave Dejan Milošević, inače visoki funkcioner SNS-a i osoba sa jednom od najvećih plata u lokalnoj administraciji, konkurisao je za bespovratnu pomoć koju opština daje za kupovinu bicikla.

Pomoć je, naravno, dobio kao treći na rang listi, piše Nova.rs.
Opština Aleksinac opredelila je sredstva za podršku građanima u kupovini bicikala, sa po 10.000 dinara bespovratne pomoći. Konkurisao je i načelnik opštinske uprave, koji je završio na trećem mestu rang liste korisnika pomoći.
Redakcija portala Nova.rs pokušala je da kontaktira pozivom, a kasnije i porukom funkcionera SNS Dejana Miloševića, ali odgovor nije stigao.
S druge strane, Miloš Veljković, odbornik grupe građana “Buđenje”, rekao je da je Skupština Opštine opredelila miliona dinara za subvencije za kupovinu bicikala, iako u ovoj opštini nema biciklističkih staza.
“Apsurdno je da se u gradu u kojem nema nijednog metra biciklističke staze, pa ni u celoj Opštini, a neophodne su nam na određenim deonicama, gde godišnje par ljudi pogine zbog frekvencije saobraćaja i loše signalizacije, donese odluka na Skupštini Opštine da se milion dinara odvoji za subvenciju bicikala. To je donešeno još u maju ove godine. U međuvremenu je osnovana komisija od strane opštinskog veća i oni su po svojim parametrima sastavili spisak od 100 građana Opštine Aleksinac koji su dobili subvenciju u vrednosti od 10.000 dinara”, objašnjava Veljković.
On dodaje da je funkcioner SNS-a Dejan Milošević treći po redu na listi korisnika ove bespovratne pomoći, koja je je prevashodno namenjena građanima.
“Da bude veći apsurd, treći na toj listi je načelnik opštinske uprave Dejan Milošević i mislim da na spisku postoji još oko 20, možda i više, radnika opštinske uprave. Mislim da oni mogu da konkurišu. Pravno i formalno, načelnik ima to pravo ali je sramota da jedan funkcioner Opštine, koji odlučuje o mnogim stvarima, konkuriše za pomoć subvencije. U najmanju ruku mislim da to nije korektno”, istakao je Veljković.
Dodaje da je Miloševićev motiv bio 10.000 dinara koje će da dobije.
“Kad bismo pričali o tim koristima koje pojedini opštinski čelnici imaju, ja sam baš pričao sa nekim ljudima iz SNS-a i rekao sam da je to strašan auto-gol za lokalnu vlast. Kad je neko 13 godina na vlasti, izgubi konekciju sa realnošću”, kazao je Veljković.
Nova.rs
