Zborovi Novi Sad su, učestvujući u protestu „Vostani Serbije“, koji je održan u više od 30 gradova, podržali studentsku borbu za izbore i poručili režimu da raspiše izbore u najkraćem roku.

Govore Zborova prenosimo u celosti:
Tog 1. novembra u 11 časova i 52 minuta svako od nas koji danas stojimo ovde, bio je negde. Neko je žurio na „sedmicu“ ka Novom naselju. Neko je čekao dete ispred vrtića na Podbari. Neko je izašao na pauzu za ručak u Zmaj Jovinu, jer je bio lep i sunčan dan. Neko je na keju posmatrao Dunav. Neko je žurio na ispit. A tu, u našem gradu, u tom trenutku, na našoj železničkoj stanici, 14-oro ljudi i dvoje male dece sa svojim dedom je, u užasu, udahnulo poslednji put.
Neko drugi je, 15 minuta nakon što je ova vest kao metak pogodila u svaki atom bića Novosađana, ali i svih građana ove zemlje, brzo, da brže ne bi mogao ni da je zaista nevin, pozvao svoje tabloide da hitro prenesu vest da „samo nadstrešnica nije renovirana“.
Umesto da preuzmu odgovornost, započeli su rat protiv svih koji ih na odgovornost pozivaju.
Svaki dan kada prolazimo pored Železničke stanice pitamo se kako je moguće da su i dalje vlast.
Svi mi koji smo danas ovde, zajedno sa svim našim sugrađanima širom zemlje, i dalje stojimo u duši i srcu pored te nadstrešnice, užasnuti, zaleđeni i besni jer smo vas pustili. Nemoćni pred izopačenim licem zla, i straha, koji ste godinama usađivali u nas kroz svoje režimske medije, kupljene sudije, ucenjene policajce, plaćene batinaše, lažne doktorande, inspektorke starlete, izvršitelje bivše uterivače dugova, vlasnike kockarnica, i sve ostale igrače u toj šaradi korupcije i besmisla – pustili smo vas predugo!
Nadstrešnica je pala, pala je na sve nas, ali danas vam odavde poručujemo – pala je konačno i na vas. I to hiljadama tona teža.
Kada ste poslali prvog plaćenog vozača ubicu na studente koji su u tišini odavali počast žrtvama vaše smrtonosne baljezgarije – taj je pregazio i vas.
Kada ste izjavili da je moglo da nas bude i 1.500 da vi ne biste stali – stalo je sve i za vas i vi to jako dobro znate.
Kada ste napravili ono što ste ponosno zvali najvećim skupom u istoriji vaših skupova i autobusima kao robove dovozili ucenjene, obespravljene i u pojam ubijene ljude – napravili ste i sebi ispraćaj.
Kada ste, konačno, ostavili ceo civilizovani svet u šoku nakon što ste na svoje građane pustili zvučno oružje koje izaziva doživotne zdravstvene posledice – e, tog dana ste pucali i na sebe.
Svaka žrtva vaše osione bahatosti biće naš putokaz i podsetnik da nikada više ne dozvolimo da nam životima upravlja recidiv mraka i zla koje predstavljate.
Poslednjih sedam meseci, glas koji je podigao svaki građanin i svaka građanka ove zemlje, koje ne možete da kupite, ucenite, i platite pljeskavicom i veš mašinom, pokazao vam je da više nikada nećete dobiti priliku za još jednu nadstrešnicu.
Ovo vam poručuje Novi Sad. A dok ovo govorimo, govori vam isto i Jagodina, Zrenjanin, Čačak, Užice, Kraljevo, Leskovac, Kosovska Mitrovica, Vršac, Valjevo, Sombor, Subotica, Kikinda, Sremska Mitrovica, Pirot, Vranje, Bor, Loznica, Pančevo, Kragujevac, Novi Pazar, Kruševac, Niš, Beograd, Bela Palanka, Aleksinac, Surdulica, Vlasotinac, Ruma, Priboj, Šabac i Prokuplje.
Ovde više nećete graditi, kopati, lagati, podmićivati, ućutkavati, ucenjivati, hapsiti, pretiti.
Studenti, mladi i deca ove zemlje su započeli novo doba, doba koje vi ni ne razumete, ali Zborovi građana Novog Sada, i svih drugih gradova razumeju. Previše dobro.
Verovatno i sami vidite da ovo što građanima ove države priređujete već mesecima nije država već anarhija. Nemate više nijedan dan za čekanje.
Zato jedino što vam ostaje, dok čekate na pravdu koja je, znamo, spora, ali uvek dostižna, jeste da raspišete izbore.
RASPIŠITE IZBORE I SIKTER BAGRO!
Razglas news
