Novosadski studenti krenuli su peške u Loznicu gde se 9. maja održava protest pod nazivom “Marš na Drinu”.

Kako su na društvenim mrežama objavili studenti u blokadi, protest u Loznici trajaće 12 sati, od 11 do 23 časa.
„Marširamo u ime svih koji su ostavljeni da pate u tišini. U ime onih koji su izgubili živote, a nisu dobili pravdu. U ime onih koji brane svoju zemlju od pohlepe, jer država to ne čini. U ime svih nas koji živimo u zemlji u kojoj je istina luksuz, a odgovornost nepoznat pojam. Više od šest meseci prošlo je od tragedije na novosadskoj železničkoj stanici, u kojoj je poginulo 16 ljudi. Nadstrešnica je pala, a sa njom i sve iluzije o odgovornosti i brizi za ljudski život. Nadležni ćute. Krivci se kriju. Žrtve su zaboravljene. A mi stojimo u blokadi, dok neko i dalje mirno sedi u kancelariji, kao da se ništa nije dogodilo“, saopštili su loznički studenti u blokadi.
Ovim skupom želimo da iskažemo solidarnost sa porodicama stradalih u tragediji na železničkoj stanici u Novom Sadu i nastavimo borbu za pravdu, odgovornost i dostojanstvo svih građana Srbije, navodi se u njihovom saopštenju.
Razglas news








