Studenti u blokadi svih univerziteta u Srbiji zatražili su vanredne parlamentarne izbore.

„Tražimo momentalno raspuštanje Narodne skupštine i raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora u skladu sa članom 109 Ustava Republike Srbije“, objavili su na skoro svim nalozima fakulteta iz Novog Sada, Beograda, Niša, Kragujevca i Novog Pazara.
“Studenti već više od pet meseci intenzivno pokušavaju da dođu do ispunjenja zahteva svim legitimnim i mirnim sredstvima. Uprkos tome, studentski zahtevi i dalje nisu ispunjeni, a vlast ne pokazuje ni najmanju inicijativu da do njihovog ispunjenja u budućnosti dođe. Studentski pokret inicirao je proteste do tada nikad zabeležene brojnosti, pokazao da glas mladih nije samo buka, već snaga koja može da pokrene promene, vrati dostojanstvo i probudi nadu u pravdu i slobodu, i dokazao da je suverenitet naše zemlje u rukama naroda. Sa snažnim uverenjem da su naši zahtevi ispravni, konstatujemo da su koreni korupcije vlasti isuviše duboko prodrli u državne institucije, čime je onemogućeno njihovo nezavisno vršenje dužnosti.” – stoji u obaveštenju studenata.
Navodi i da su studenti svedoci jednog od prelomnih trenutaka u modernoj istoriji Srbije, te kao društvena grupa od najvećeg narodnog poverenja, povlače ovaj potez i traže izbore.
“Verujemo da je demokratija jedini ispravan način za rešavanje političke krize ovakvih razmera, stoga pozivamo narod da podrži listu kojoj će studenti u blokadi svih visokoškolskih ustanova na teritoriji Srbije preneti svoje poverenje, kako bi na terazijama pravde pretegnula istina.” – naveli su studenti.
Razglas news
