Evropska komesarka za proširenje Marta Kos ocenila je da je Srbija, ispravljanjem pravosudnih zakona usvojenih u parlamentu, napravila važan korak ka članstvu u Evropskoj uniji (EU).

Kos je sinoć na Iksu (X) napisala da taj potez “doprinosi obnavljanju poverenja”.
Komesarka je navela da je sa predsednicom parlamenta Srbije Anom Brnabić razgovarala o “sledećim koracima koje Srbija treba da preduzme na svom putu ka EU”.
“To uključuje unapređenje izborne reforme u skladu sa preporukama ODIHR na transparentan i inkluzivan način, jačanje slobode medija i jače usklađivanje sa spoljnom i bezbednosnom politikom EU”, zaključuje se u objavi.
Beta
