Grupa Inđijčana je tokom noći, u sredu 24. juna, obeležila kolovoze, autobuska stajališta i bilborde na potezu od Sremskih Karlovaca do Inđije. Oni su ostavili poruke „Studenti pobeđuju“ kako bi pomogli pešacima iz Novog Sada da se „ne izgube kao ranije grupe“.

“Izuzetno smo zabrinuti za sudbinu grupe pešaka koji su u novembru prošle godine nestali na području naših atara. Grupa tih pešaka sa KiM stigla je do Beograda i, prema zadnjim informacijama, punih sedam meseci tumara u nekom prostoru. Da pešaci iz Petrovaradina ne bi doživeli istu sudbinu, odlučili smo da im pomognemo i ostavimo znakove pored puta”, kazali su za IN Medija.
Zašto su Sremski Karlovci izabrani za polaznu tačku obeležavanja objašnjavaju time da su bili sigurni da pešaci umeju da pređu reku i Petrovaradin, a da se ne izgube.
“Procenili smo da njihova sposobnost snalaženja u prostoru i vremenu ima kapacitet da ih dovede do Sremskih Karlovaca. Drugi razlog je da u našem Sremu niko ne sme biti izgubljen i dezorijentisan. Potrudili smo se da putanja bude jasno označena, intenzivna, ćirilična i višebojna. Mislili smo i na disleksiju, daltonizam i sposobnost orijentacije, u nadi da onaj ko predvodi kolonu ume da protumači znakove pored puta”, objašnjavaju.

Na kraju zaključuju da su uspeli da pomognu da ova „mala kolona nade“ pronađe put brzo i uspešno, uz minimalno osipanje.
“Jedino žaljenje koje izražavamo je što nismo stavili i strelice koje bi ih usmerile, jer su se tokom večeri vratili nekoliko kilometara i završili u kafani konzumirajući alkohol. Duboko izvinjenje zbog propusta, u nadi da su ipak uspeli da nađu put iz kafane”, zaključuju.
