Thursday

25. 6 2026.

Nakon radnika GSP-a i zaposleni Apoteke Beograd predali molbu Aleksandru Vučiću (Video)

Radnici Apoteke Beograd su se prvobitno okupili ispred Skupštine grada Beograda, uoči sednice, kako bi izrazili svoje nezadovoljstvo – a…
1 Min Read 0 126

Radnici Apoteke Beograd su se prvobitno okupili ispred Skupštine grada Beograda, uoči sednice, kako bi izrazili svoje nezadovoljstvo – a onda su doneli odluku da prošetaju do Andrićevog venca i svoje zahteve predaju predsedniku Srbije Aleksandru Vučić.

Foto: Screenshot (Youtube/Euronews Serbia)

Radnici Apoteke Beograd su se prvobitno okupili ispred Skupštine grada Beograda, uoči sednice, kako bi izrazili svoje nezadovoljstvo – a onda su doneli odluku da prošetaju do Andrićevog venca i svoje zahteve predaju predsedniku Srbije Aleksandru Vučić.

Kako javlja reporterka N1, a po ugledu na radnike Gradskog saobraćajnog preduzeća, zaposleni Apoteke Beograd odlučili su da svoje probleme predoče Aleksandru Vučiću.

Oni su, nakon što su se okupili ispred Skupštine grada Beograda, doneli odluku da rukom napisanu molbu predaju Vučiću, te prošetali do Predsedništva.

Predstavnica zaposlenih Apoteke Beograd, Jelena Šikuljak, uredno je ušla u zgradu kako bi predala dopis. Kako kaže za N1, “videćemo da li je predsednik tu ili nije, ali zahtev je predat”.

Dodaje da su radnici zamolili da se pronađe način, odnosno da se založi da se iz gradskog budžeta odvoji novac za njihove plate – tačka koja se nije inače našla na dnevnom redu današnje sednice Skupštine grada Beograda.

“Mi nismo primili 14 plata, a to za sobom povlači i doprinose i zdravstveno osiguranje. Mi samo želimo da nam se isplate plate i da nam se omogući da radimo”, rekla je sagovornica N1.

Upitana zašto smatraju da je institucija predsednika države njihova adresa, ona odgovara – “zato što nas svi ignorišu”.

“Naročito osoba kojoj je dodeljeno da se bavi nama, Nikola Nikodijević, koji nije hteo ni da nas primio na sastanak, za razliku od nekih drugih institucija, koje nisu nadležne, a koje su pokušale da pomognu”, rekla je Šikuljak.

Upitana i o njihovom nedavnom pokušaju da stupe u kontakt sa upravom Apoteke Beograd, Šikuljak ističe da se taj pokušaj završio – “neslavno”.

“Što se naše uprave tiče, koliko znam naš direktor je na godišnjem odmoru. Inače, nama ne radi internet, ne rade klima uređaji. Mi ne možemo da izdajemo e-recepte i ne može da razmenjuje mejlove sa upravom”, zaključuje sagovornica N1.

N1

Leave a Reply

Discover more from razglas news

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading