Saobraćaj u Srbiji biće danas pojačanog intenziteta na gradskim saobraćajnicama, prilazima većim gradskim sredinama, kao i na najvažnijim putnim pravcima širom zemlje, saopštio je jutros Auto-moto savez Srbije (AMSS).

Veći broj vozila prisutan je na putevima koji vode ka turističkim centrima, graničnim prelazima i tranzitnim koridorima.
Zbog najavljene kiše, kolovozi će biti klizavi, a očekuje se tada i smanjena vidljivosti i otežan protok saobraćaja, posebno u područjima sa obilnim padavinama.
Nema zadržavanja na naplatnim rampama i na graničnim prelazima za putnička vozila, ali ih ima za kamione i šlepere.
Teretna vozila na pojedinim prelazima na izlazu iz zemlje čekaju od jednog do četiri sata.
Najduže zadržavanje za teretna motorna vozila je na graničnom prelazu Batrovci, gde se na izlazu iz Srbije čeka četiri sata, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Na graničnim prelazima Šid i Bezdan teretna vozila čekaju po dva sata, dok je na prelazu Sremska Rača zadržavanje oko sat vremena, takođe na izlazu iz Srbije.
JP “Putevi Srbije” podseća da će od 1. jula početi primena kaznene politike za vlasnike i korisnike vozila četvrte kategorije koji putarinu ne plaćaju elektronski, upotrebom TAG uređaja. Preduzeće je pozvalo prevoznike koji još nisu uveli TAG uređaje da to učine kako bi izbegli dodatne troškove i obezbedili brži i bezbedniji prolazak kroz naplatne stanice.
Beta
