U subotu vlast organizuje još jedan kontraskup studentskim okupljanjima. Na skup pozivaju naprednjaci, a rukovodioci javnih preduzeća već su počeli da regrutuju zaposlene.

Pokret Kreni-Promeni saopštava da je direktorka Sektora za podršku procesima ljudskih resursa Jelena Rajović koordinator za dovođenje zaposlenih u srpskom Telekomu, ali i u MTEL-u Crne Gore i BiH, na SNS miting u Beogradu 27. juna.
Iz Kreni-Promeni ovo zaključuju na osnovu svedočenja zaposlenih u toj kompaniji kojima upravo od direktorke Rajović stižu poruke sa pozivima na okupljanje ispred zgrade kompanije Telekom u Bulevaru umetnosti 16a.
Upravo to je polazna tačka sa koje se planira odvođenje zaposlenih na skup naprednjaka, dodaju.
Inače, ovakve organizacije uoči skupova naprednjaka nisu novost, podsećaju u Pokretu.
Kroz kampanju „Prijavi ucenu“ Kreni-Promeni godinama dobija prijave zaposlenih iz javnih preduzeća koji govore o spiskovima, organizovanom prevozu i pritiscima da prisustvuju političkim skupovima.
Najveći deo prikupljenih svedočenja pokazuje da iza formalno „dobrovoljnog“ odlaska često stoji strah da će odbijanje biti zapamćeno i imati posledice na poslu, podsećaju iz Kreni-Promeni.
