Radnici GSP „Beograd“, zajedno sa sindikatima i udruženjima građana, održaće u sredu, 24. juna, skup i protestnu šetnju do zgrade Predsedništva Srbije, gde će predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću predati pismo i peticiju sa više od 500 potpisa zaposlenih, saopštili su danas organizatori.

Radnici GSP „Beograd“, zajedno sa sindikatima i udruženjima građana, održaće u sredu, 24. juna, skup i protestnu šetnju do zgrade Predsedništva Srbije, gde će predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću predati pismo i peticiju sa više od 500 potpisa zaposlenih, saopštili su danas organizatori.
Skup pod sloganom „GSP pokreće Beograd“ počeće u 10 časova kod zgrade „London“, na raskrsnici ulica Kneza Miloša i Kralja Milana, nakon čega će učesnici prošetati do Predsedništva Srbije na Andrićevom vencu.
Kako je navedeno u saopštenju, radnici će od Vučića zatražiti da svojim autoritetom utiče na zaustavljanje, kako tvrde, daljeg urušavanja i rasparčavanja najvećeg gradskog preduzeća u korist privatnih interesnih grupa i prevozničkih lobija.
Organizatori navode da kontinuirano propadanje GSP i peto uzastopno odlaganje tendera za kupovinu novih trolejbusa, uz istovremene planove za dodelu linija privatnim prevoznicima, predstavlja opstrukciju rada tog javnog preduzeća.
Među zahtevima zaposlenih su hitna obustava postupka javno-privatnog partnerstva za pojedine trolejbuske linije, kupovina najmanje 90 novih trolejbusa i 300 novih autobusa za potrebe GSP, kao i državne garancije da nijedna linija ili polazak u Beogradu neće biti prepušteni privatnim preduzećima.
Skup organizuju Sindikat „Centar“ GSP „Beograd“, Sindikat „Sloga GSP“, Sindikat zaposlenih u javnom prevozu Beograd, Udruženje građana „Vratimo trolu 28“ i Udruženje korisnika javnog prevoza Beograda.
FoNet
