Na izborima za organe Lekarska komora Srbije (LKS) i Regionalna lekarska komora Vojvodine, održanim u Novom Sadu, pobedili su nezavisni kandidati, koji su osvojili sve mandate u gradu i većinu na nivou Vojvodine.

Prema zvaničnim podacima, izlaznost u Novom Sadu bila je rekordna i premašila je 40 odsto. Izborni dan obeležila je povećana zainteresovanost lekara, a pravo glasa imali su zaposleni u zdravstvenim ustanovama, uključujući i Univerzitetski klinički centar Vojvodine.
Rezultati — Novi Sad
LKS – državna praksa: 7/7 nezavisnih kandidata
LKS – privatna praksa: 5/5 nezavisnih kandidata
RLKV – državna praksa: 11/11 nezavisnih kandidata
RLKV – privatna praksa: 5/5 nezavisnih kandidata
Nezavisni kandidati osvojili su tako 100% mandata na nivou grada.


Rezultati za komoru Vojvodine
19/25 nezavisnih kandidata u LKS, 23/34 nezavisnih kandidata u RLKV
Ukupno: 42/59 mesta pripalo je nezavisnim kandidatima
Izbori su sprovedeni u ustanovama širom Vojvodine, a prema dostupnim informacijama, nezavisne liste ostvarile su značajne rezultate i u drugim delovima Srbije, uključujući i Beograd.
Noćas je saopšteno da su nezavisni kandidati pobedili između ostalog u Kraljevu, Valjevu, Požarevcu, Vrbasu, Somboru, Paliluli, Voždovcu, Zemunu, Smederevu, Vračaru, Starom Gradu, Zvezdari i Subotici.
Razglas news
