Thursday

25. 6 2026.

Makedonski radnik prijavio lažnu bombu da bi ranije otišao s posla, uhapšen u vikendici

Radnik Rudarsko-energetkog kombinata (REK) “Oslomej” u Severnoj Makedoniji uhapšen je jer je prijavio lažnu bombu kako bi ranije otišao s…
1 Min Read 0 171

Radnik Rudarsko-energetkog kombinata (REK) “Oslomej” u Severnoj Makedoniji uhapšen je jer je prijavio lažnu bombu kako bi ranije otišao s posla.

Foto: Envato

Minstarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije saopštilo je da je noćas u 3.30 uhapšen 44-godišnji R.B. iz Kičeva, zaposlen u REK-u “Oslomej”, termoelektrani u rudniku u Kičevskoj kotlini.

Taj Kičevljanin je, navodi se, u 2.25, poslao poruku svom šefu u kojoj ga obaveštava da ima saznanje da je u jednom odeljenju REK-a postavljena bomba.

Policajci su, posle provera sa obezbeđenjem, utvrdili da nema postavljene bombe i da se radi o lažnoj dojavi.

Nakon toga, radnik koji je prijavio lažnu bombu pronađen je u vikendici u kičevskom selu Oslomej i uhapšen, pa je priznao je da je dojavu izmislio kako bi ranije napustio posao.

“Zadržan je u Policijskoj stanici Kičevo i nakon što se slučaj u potpunosti dokumentuje, protiv njega će biti podneta odgovarajuća prijava”, piše u saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova Severne Makedonije.

Beta

Discover more from razglas news

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading