Tuesday

23. 6 2026.

Na vratima Pokrajinskog PIO fonda nalepnica – “blokaderski terorizam je bolest”

Na ulaznim vratima u Pokrajinskom fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje, koji se privremeno nalazi u Ulici cara Dušana u…
1 Min Read 0 284

Na ulaznim vratima u Pokrajinskom fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje, koji se privremeno nalazi u Ulici cara Dušana u Novom Sadu, stoji nalepnica sa rečima: “Blokaderski terorizam je bolest, izlečimo Srbiju”, piše N1.

Pokrajinski PIO fond od 1. marta 2025. godine nalazi se na ovoj adresi zbog rekonstrukcije svoje zgrade.

Inače, nalepnice “blokaderski terorizam je bolest” već su viđene u Novom Sadu.

Naime, taj grad je osvanuo oblepljen plakatima iste sadržine početkom februara, u danu kada je dolazio, nenajavljeno, Aleksandar Vučić. Podsetimo, on je tada održao kratak govor na Sajmu zavičaja, pojeo indeks sendvič prekoputa sajma, popio vino na Petrovaradinskoj tvrđavi, pa se vratio za Beograd.

„Blokaderski terorizam je bolest! Izlečimo Srbiju“, pisalo je na plakatima na kojima je precrtana crvena šaka, koja je postala simbol borbe za pravdu u Srbiji, u gradu u kom je korupcija dovela do smrti 16 ljudi u padu nadstrešnice, među kojima je bilo i dece.

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić za građane je javno rekla da su “blokaderi teroristi”, pa čak i kada su bili izloženi brutalnom nasilju od strane policije, u Valjevu, sredinom avgusta.

Sada je nalepnica osvanula i na vratima institucije. Ko je i kada postavio nalepnicu koja se nalazi tik ispod video nadzora – pitanja su koja je N1 postavio PIO fondu i čije odgovore čekaju.

N1

Discover more from razglas news

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading