Thursday

25. 6 2026.

Sindikat podneo krivičnu prijavu protiv nekoliko rukovodilaca JGSP “Novi Sad”

Sindikat ASNS je Višem javnom tužilaštvu u Novom Sadu – Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije podneo krivičnu prijavu protiv nekoliko…
1 Min Read 0 218

Sindikat ASNS je Višem javnom tužilaštvu u Novom Sadu – Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije podneo krivičnu prijavu protiv nekoliko rukovodilaca JGSP “Novi Sad”.

Foto: Grad Beograd

Kako su saopštili, prijava je podneta zbog “postojanja osnova sumnje da su zloupotrebom službenog položaja i organizovanim delovanjem vršili pritiske na zaposlene radi ometanja rada tog sindikata”.

Sindikat navodi da su prijavom obuhvaćeni direktor JGSP “Novi Sad”, pomoćnik direktora za saobraćaj i TES, pomoćnik direktora za pravne poslove, rukovodilac službe unutrašnje kontrole i rukovodilac tehničkog sektora.

Sindikat navodi da su oni “sistematski vršili pritiske na članove sindikata ASNS da napuste sindikat, uz pretnje neprodužavanjem ugovora o radu, premeštanjem na druga nepovoljnija radna mesta ili drugim oblicima pritiska”.

“Kao posledica takvog postupanja, u kratkom periodu je više od 40 zaposlenih bilo primorano da potpiše zahtev za istupanje iz sindikata, što predstavlja direktno kršenje prava na sindikalno organizovanje i suprotno je odredbama Zakona o radu i Krivičnog zakonika”, stoji u saopštenju ASNS.

Dodaju da su kao dokazi, između ostalog, priloženi i snimci razgovora sa rukovodiocima, “koji potvrđuju da je postojala namera i plansko delovanje protiv sindikata”.

021

Razglas news

Discover more from razglas news

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading