Sindikat ASNS je Višem javnom tužilaštvu u Novom Sadu – Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije podneo krivičnu prijavu protiv nekoliko rukovodilaca JGSP “Novi Sad”.

Kako su saopštili, prijava je podneta zbog “postojanja osnova sumnje da su zloupotrebom službenog položaja i organizovanim delovanjem vršili pritiske na zaposlene radi ometanja rada tog sindikata”.
Sindikat navodi da su prijavom obuhvaćeni direktor JGSP “Novi Sad”, pomoćnik direktora za saobraćaj i TES, pomoćnik direktora za pravne poslove, rukovodilac službe unutrašnje kontrole i rukovodilac tehničkog sektora.
Sindikat navodi da su oni “sistematski vršili pritiske na članove sindikata ASNS da napuste sindikat, uz pretnje neprodužavanjem ugovora o radu, premeštanjem na druga nepovoljnija radna mesta ili drugim oblicima pritiska”.
“Kao posledica takvog postupanja, u kratkom periodu je više od 40 zaposlenih bilo primorano da potpiše zahtev za istupanje iz sindikata, što predstavlja direktno kršenje prava na sindikalno organizovanje i suprotno je odredbama Zakona o radu i Krivičnog zakonika”, stoji u saopštenju ASNS.
Dodaju da su kao dokazi, između ostalog, priloženi i snimci razgovora sa rukovodiocima, “koji potvrđuju da je postojala namera i plansko delovanje protiv sindikata”.
