Wednesday

24. 6 2026.

Vučević izjavio da će se “naprednjaci braniti”: “Policija previše dopustila blokaderima”

Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević izjavio je da se naprednjaci više nigde neće povlačiti i da će svuda…
1 Min Read 0 92

Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević izjavio je da se naprednjaci više nigde neće povlačiti i da će svuda izlaziti da brane svoje prostorije i optužio predstavnike opozicije koji opravdavaju događaje između utorka i srede ispred prostorija SNS da stoje iza napada na stranačke prostorije.

Foto: Screenshot RTS

“Više se nećemo povlačiti nigde, koliko god da nas ima, izaći ćemo da branimo svoje prostorije. Više nam nećete razbijati prostorije. Juče smo pružili otpor na svakom mestu. Juče im se nigde nismo povukli i nigde nisu ušli ni u jednu našu stranačku prostoriju. Ne dirajte nas, branićemo se”, rekao je Miloš Vučević na konferenciji za određene medije.

On je rekao da je SNS od sinoć još odlučnija da brani svoje prostorije i ljude i da će se “braniti kao jedan” i da je odbrana legalna i legitimna, da su “napadi blokadera kukavički i svakako nezakoniti” i da predstavljaju “čist fašizam”.

Vučević je rekao da očekuje dalju intervenciju policije i pravosuđa i izrazio zahvalnost članstvu SNS, kako je rekao, “patriotama koje su juče branile čast države, imovinu i stranku”.

On je rekao da je ono što se juče dešavalo širom Srbije rezultat svega onoga što se “spremalo, pumpalo i zakuvavalo prethodnih devet meseci” – “napadi na ljude koji ne misle isto kao blokaderi, napadi na stanove i tuđe prostorije”.

Vučević je rekao da ne bi da kritikuje policiju, ali da misli da je policija “previše dopustila blokaderima”, da im često dopušta da dođu do prostorija SNS, da ne reaguje kada bacaju kamenice i topovske udare, ali da veruje da se to radi da bi se pokazalo da nema represije prema blokaderima.

Prema njegovim rečima, u medijima dolazi do zamene teza da su blokaderi žrtve, a da su “ljudi koji se brane” batinaši.

Govoreći o komentarima da se direktor policije Dragan Vasiljević u intervjuu na Radio-televiziju Srbije ponašao kao portparol predsednika Srbije, Vučević je rekao da “Vasiljević nije portparol predsednika države, već direktor policije” i da je izneo “korektno i umereno ono što se sinoć desilo”.

Podsećamo, na jučerašnjem protestu u Vrbasu došlo do sukoba, nakon što su simpatizeri i članovi Srpske napredne stranke napali građane i studente pirotehnikom, kamenicama, flašama.

Jedan od Vrbašana zadobio je povredu nogu, za koju je rekao da je nastala dok su naprednjaci ispaljivali pirotehniku na okupljene građane.

“Ispečen sam po nogama, bio sam tu, stajao sam normalno. Mi smo u svom gradu, došli smo normalno kao i svaki put i ne pravimo nikakve nerede, a ovi (naprednjaci) su došli sa strane i vidite šta su napravili… Mi nismo hteli da razbijamo, ovo je naše, ni u snu nismo mogli da zamislimo da ovako nešto može da se desi”, rekao je on za N1.

I asistent snimatelja N1 pogođen je na protestu u Vrbasu sa dva kamena – u stomak i u rame.

Napeto je u utorak bilo u još nekoliko gradova.

Fonet

Razglas news

Discover more from razglas news

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading