Thursday

25. 6 2026.

Napeto u Novom Pazaru: Sukobi ispred blokiranog suda, tri osobe lakše povređene (VIDEO, FOTO)

Studenti Državnog univerziteta u blokadi i građani blokirali su jutros ulaze u zgradu pravosudnih organa u Novom Pazaru tražeći da…
1 Min Read 0 100

Studenti Državnog univerziteta u blokadi i građani blokirali su jutros ulaze u zgradu pravosudnih organa u Novom Pazaru tražeći da se iz pritvora puste mladići uhapšeni osumnjičeni za napad na policiju, 29. jula.

Foto: Screenshot Facebook

Oni su se okupili ispred tog objekta pre sedam sati, pokušavajući da spreče ulazak zaposlenih u sudovima i tužilaštvima u zgradu, ispred koje su bili i pripadnici policije.

U jednom trenutku, policija je omogućila zaposlenima da uđu kroz sporedni ulaz, koji se koristi za dovođenje osumnjičenih i okrivljenih na saslušanja i suđenja, što je izazvalo koškanje okupljenih i policije.

Prema nepotvrđenim informacijama, troje građana i studenata je tom prilikom zadobilo lakše povrede.

Situacija se ubrzo primirila, a prema nezvaničnim informacijama, u toku je odlučivanje o ukidanju pritvora dvojici mladića uhapšenih zbog sumnje da su napali policiju tokom incidenata ispred Državnog univerziteta, 29. jula.

“Mi smo se jutros okupili, kao i ranije što smo radili, mirnim putem da blokiramo zgradu suda u Novom Pazaru zato što zahtevamo oslobađanje i odbranu sa slobode naših sugrađana koji su odbranili nas i Državni univerzitet u Novom Pazaru. Branili su nas onog dana kada su batinaši ušli na naš fakultet i prekršili autonomiju Univerziteta. A sa batinašima je takođe ušao i načelnik policije i time prekršio autonomiju univerziteta. Mi ćemo ovde ostati dok naši sugrađani ne budu pušteni da se brane slobode”, rekao je ranije danas za N1 student Kemal Škrijelj.

On prenosi da je policija i dalje prisutna ispred suda.

“U jednom trenutku čak je primenila silu na naše kolege, sa našeg univerziteta. Dvoje kolega je povređeno, nisu ozbiljne povrede, ali došlo je do upotrebe sile. Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, umesto da brane nas, došli su da brane ovde ljude koji su upali na Državni univerzitet i koji su prekršili autonomiju Univerziteta”, rekao je.

“Pozivamo i sve političke partije Novog Pazara i sve nevladine organizacije da se oglase i kažu svoj jasni stav o ovom pitanju”, navodi Škrijelj.

Situacija je, kako nam je rekao, trenutno mirna, a studenti su raspođeni na tri ulaza u sud.

“To su tri sektora, iza su pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova i tu su studenti koji blokiraju mirno sud. Mirna je situacija, ostajemo do dalje, dok se naši sugrađani ne puste da se brane sa slobode”, kaže.

Studenti su ranije rekli da je razlog protesta to što je od ukupno 11, još dvoje građana Novog Pazara koji su branili studente DUNP-a u pritvoru.

“Ljudi su na ulici, iscrpljeni od sunca i manjka sna. Načini protesta su, takođe, na rubu iscrpljenosti. Zbog navedenog, studenti su odlučili da naprave korak napred, da organizuju blokadu ispred Osnovnog suda u Novom Pazaru”, naveli su studenti.

Blokada je počela u 6.00 časova.

Studenti su pozvali građane da dođu u Novi Pazar.

“Pozivamo vas u naš grad, da prenesete naš glas, da informišete ljude iz dalekih mesta kako se u jednom malom gradu, studenti uz građane, bore za pravdu”, naveli su.

N1/Radio Sto plus

Razglas news

Discover more from razglas news

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading