Friday

26. 6 2026.

Čačani protestovali jer još nema odgovora ko je kriv za pad nadstrešnice u Novom Sadu (VIDEO)

Nekoliko stotina građana protestovalo je večeras u Čačku zato što ni posle devet meseci od pada nadstrešnice na Železničkoj stanici…
1 Min Read 0 245

Nekoliko stotina građana protestovalo je večeras u Čačku zato što ni posle devet meseci od pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu nema odgovora ko je odgovoran što je tada nastradalo 16 ljudi.

Foto: Screenshot (Youtube/Srbija u kadru)

Nekoliko stotina građana protestovalo je večeras u Čačku zato što ni posle devet meseci od pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu nema odgovora ko je odgovoran što je tada nastradalo 16 ljudi.

Čačani su se okupili oko 19 časova na platou ispred Gimnazije i odali poštu sa 16 minuta tišine za nastradale u padu nadstrešnice u Novom Sadu.

Na protestu su dominirale dve parole, koje su nosili građani – “274 dana bez odgovornosti” i “Čačak voli Novi Pazar”.

Okupljenima se obratila Nevena Trifunović, iz Grupe građana “Pokretač” koja je rekla da je novosadska tragedija “događaj bez presedana, sa tragičnim posledicama i dugotrajnim odjecima”.

“Ova nesreća, sama po sebi neoprostiva posledica beskrajnog niza bespravnih i besmislenih poigravanja režima sa čitavim društvom, pokrenula je iznenađujući otpor daljem nemom posmatranju nepravde”, rekla je Trifunović.

Ona je dodala da je prvobitna tuga i neverica ubrzo prerasla u opravdani gnev građana i želju da se konačno pobune protiv sistematskog urušavanja i unižavnja svega što je vredno u društvu.

“Probudila se svest, ali i savest naroda. Baklje su zapalili i proneli studenti, da bi im se dalje sopstvenim snagama priključivali svi koji su željni slobode i dostojanstvenog života”, rekla je Trifunović.

Ona je dodala da su se građani ujedinili da dokažu kako nijedan život nije jeftin ili zamenljiv, narod uspavan i ponižen, a pravda poštenje i odvažnost tek neki zaboravljeni pojmovi u rečniku.

“Poštovanje prema žrtvama opominje da istrajemo u ovoj borbi, da ne dopustimo dalja ponižavanja, nasilje, nekažnjene igre sa životima i da ništa ne zaboravimo, naročito imena nastradalih”, rekla je Trifunović i pročitala imena 16 ljudi koji su nastradali u padu nadstrešnice u Novom Sadu.

Okupljeni građani su održali protestnu šetnju kroz više gradskih ulica, blokirajući ih za saobraćaj.

Pošto je šetnja bila komemorativna, okupljeni nisu koristili pištaljke i trube, šetali su u tišini.

Protest i protestnu šetnju, koji su završeni oko 21 čas bez incidenata, obezbeđivala je policija koja je regulisala saobraćaj.

Beta

Razglas news

Discover more from razglas news

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading