Ministra prosvete Dejana Vuka Stankovića, koji je danas bio u poseti Novom Sadu i na sastanku sa dekanima novosadskih fakulteta u zgradi Pokrajinske vlade, okupljeni građani i studenti ispratili su zvižducima i povicima “ua”.

Ministru je, inače, ispred zgrade Banovine priređen i “protest dobrodošlice”.
Studenti su planirali da ministra dočekaju, ali ih je on preduhitrio i stigao ranije na sastanak. To nije omelo okupljene da sačekaju da se sastanak završi i da ministar krene za Beograd.

Novi ministar prosvete imao je u zgradi Pokrajinske vlade sastanak sa dekanima fakulteta Novosadskog univerziteta.
Nakon sastanka, ministar je trčećim korakom napustio zgradu Banovine, pretrčavajući i zelenu površinu da bi stigao do automobila koji ga je čekao na jednoj od saobraćajnih traka Bulevara Mihajla Pupina.

Građani koji su ga čekali, duvali su u pištaljke i zviždali, a ispratili su ga i uz povike “ua”. Neposredno pre ulaska u automobil, ministar se okrenuo ka njima i odgovorio “ua”.
Na sastanak sa ministrom je došao veći broj dekana novosadskih fakulteta. Uočeni su dekani Pravnog, Filozofskog, Ekonomskog fakulteta, kao i dekani Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja i Prirodno matematičkog fakulteta.
Pa ko se to nama vratio iz Koralova?!
— Blokada PFNS ⚖️ (@BlokadaPFNS) June 2, 2025
Dođite da zajedno pozdravimo ministra pr(osvete) i određene dekane!
📍Pokrajinski sekretarijat, Novi Sad pic.twitter.com/z8YgWnoLFz
Na protest su pozvali studenti u blokadi, a oni zajedno sa građanima prave buku sa obe strane Banovine.
Oni su se okupili oko 11.30 časova, dok je ministar stigao nešto ranije oko 11.10 časova.
Oko 13.50 h, predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković izašla je, uz policijsku zaštitu, iz zgrade Banovine, dok su joj građani zviždali.
Maja Gojković uz policijsko obezbeđenje izlazi iz Banovine dok joj građani zvižde. pic.twitter.com/diGj7cICq3
— Razglas news (@razglasnews) June 2, 2025
Inače, ovo je prva poseta novog ministra prosvete Novom Sadu.
Podsetimo prošle nedelje, tačnije u četvrtak, 29. maja, u Novom Sadu je prvi put bio premijer Đuro Macut i on je dočekan uz protest. Građani su se okupili kod Matice srpske i dočekali ga, ali i ispratili zviždanjem i povicima.
Razglas news
