Marija Vasić, Lado Jovović i Lazar Dinić sitgli su u kućni pritvor nakon što je sud u Novom Sadu uvažio žalbu njihovih branilaca.

Suprug aktivistkinje Pokreta slobodnih građana i profesorke Marije Vasić David Trnavac potvrdio je da je ona stigla kući.
On je rekao za FoNet da je Marija Vasić malaksala, ali da je stabilno.
Dobila je nanogicu za elektronsko praćenje pritvorenika.
Lado Jovović pušten je danas poslepodne u kućni pritvor. Do kuće ga je dovezla policija, a dočekali su ga porodica i komšije.
Lado Jovović pušten je u kućni pritvor nakon duže od dva meseca provedenih na Klisi.
— Mašina (@MasinaRS) May 20, 2025
Podsećamo, on je jedan od šest pritvorenih i šest aktivista u egzilu koji se sumnjiče za pripremanje dela protiv ustavnog uređenja i bezbednosti Republike Srbije, kao i pozivanje na nasilnu… pic.twitter.com/EhqmqIGdPV
Lazar Dinić stigao je kući u Bor kasno uveče.
Marija Vasić, Lazar Dinić i Lado Jovović su nakon šestodnevne blokade suda pušteni da se brane na slobodu, dok je za troje uhapšenih aktivista – Davora Stefanovića, Srđana Đurića i Mladena Cvijetića Apelacioni sud predmet vratio na odlučivanje prvostepenom sudu.
Blokada suda u Novom Sadu i dalje traje, a studenti navode da ostaju ispred suda dok svi aktivisti ne budu pušteni.
021
